• Blog
  • Секрети та міфи "1С"

Секрети та міфи "1С"

Будь-яке підприємство, що динамічно розвивається в умовах безперервного технологічного прогресу, рано чи пізно постає перед необхідністю впровадження сучасних рішень з автоматизації обліку, керування та контролю бізнес-процесами. Фірма "1С" на сьогодні має більш ніж тридцятирічну історію роботи та входить у топ лідерів компаній, що розробляють і реалізують програмне забезпечення та бази даних не тільки ділового, а й домашнього призначення (наприклад, серія навчальних програм "1С: Репетитор", "1С: Школа" на платформі "1С: Освіта", ігри та інше).

Фахівці компанії "1С" розробили та постійно вдосконалюють платформу для якісної автоматизації підприємств різних галузей господарювання у різних державах. Варто зазначити, що система прикладних рішень побудована за одним принципом, але у кожній країні дилери компанії на основі даної платформи розробляють персональні програмні продукти згідно з вимогами місцевого законодавства та певної галузі зокрема.

"1С" в Україні

В Україні компанія ДП "Єврософтпром" викупила права на платформу "1С" та створила вітчизняний україномовний продукт "1С: Підприємство", основними функціями якого є:

  • розробка стандартних, індивідуальних та спеціалізованих рішень для певної галузі господарської діяльності;
  • автоматизація актуальних завдань обліку та управління;
  • зберігання довідкових даних в електронному вигляді;
  • безперервний розвиток та удосконалення системи;
  • комплексна автоматизація та автоматизація певних завдань;
  • постійна підтримка користувачів та високий сервіс.

Цікаві факти про "1С"

Походження назви.

Як зазначив сам засновник і директор компанії Нуралієв Борис Георгійович, від самого початку це була назва персональної пошукової системи власної розробки, яка повинна була відрізнятися високою швидкістю пошуку і видавати необхідний результат за 1 секунду (1 с). Крім того, таку назву легко запам'ятати та легко знайти у каталозі програм при сортуванні за назвою програмних продуктів. Також, назва має однаковий вигляд не залежно від використання російської, української чи латинської розкладки клавіатури.

Популярність платформи "1С" за кордоном.

Найбільшого поширення використання "1 С: Підприємство" набуло у європейській частині Російської Федерації. Крім того, великий попит мають програмні продукти у Білорусі, Україні та інших пострадянських країнах таких, як: Латвія, Литва, Естонія, Молдова, Болгарія, Казахстан, Узбекистан та Грузія. Системи автоматизації на базі "1С" завоювали не тільки ринок країн СНГ, але й широко використовуються у багатьох інших європейських державах.

Для кожної країни, за нормами чинного законодавства, окремо встановлюються друковані форми, звітність, бухгалтерський і податковий облік національною мовою.

Яскраве пакування.

У рік випуску програмного забезпечення чорно-біла коробка губилася на полицях поряд з досить відомими вже на той час конкурентами на зразок DOS і Windows. Для того, щоб виділити свій продукт, директор компанії розпорядився змінити малопомітний стиль упаковки на яскраво-жовте забарвлення. Оскільки основні користувачі системи здебільшого жіночої статі, для того щоб привернути увагу цільової аудиторії, на обкладинці продукту було зображено троянду.

Фірмові подарунки передплатникам.

Традиційно, напередодні новорічних свят компанія "1С" дарувала усім передплатникам 1С: ІТС (платний функціонал, що надає доступ до оновлень та довідкової інформації) маленькі іграшки у вигляді тваринок, що були символом року, що наступає.

Код програми.

На відміну від більшості програмних продуктів, програмний код усіх бізнес рішень "1С", для вітчизняного ринку, написаний кирилицею, що значно полегшує роботу фахівцям з програмування.

Образ керівника.

Не зважаючи на усю серйозність та солідність компанії, її засновник та директор завжди залишається "простим хлопцем". Він цінує затишок невеликого кабінету, просте взуття та одяг без краваток та костюмів. Співробітники компанії також мають вільний стиль. Костюми рекомендовані лише при роботі з найбільшими замовниками. Проте, господар великого бізнесу не відпочиває ні дня. Його конкуренти - найбагатші люди світу, тому він повинен бути постійно у тонусі, працювати швидко, бути гнучким у прийнятті рішень, діяти на випередження.

Франчайзинг.

Не дивлячись на те, що персонал компанії "1С" складає понад 1000 осіб, охопити всіх охочих користуватися даним продуктом у регіонах фірма фізично не в змозі. Саме тому, підтримку та супровід клієнтів, на себе бере франчайзингова мережа. Для того, щоб стати представником компанії "1С" у певному регіоні, необхідно скласти відповідний договір та мати у штаті спеціалістів, які пройшли відповідне навчання та сертифікацію.

"1С" - це і робота, і розваги!

Фірма займається не тільки розробкою програм для автоматизації бізнесу. Один із напрямків діяльності її провідних фахівців - розробка ігор, коміксів та книг. Компанія має мережу магазинів під назвою "1С Інтерес". Саме тут можна знайти більше ніж 10 000 найменувань ігор, подарунків, книг, коміксів, аксесуарів, програмного забезпечення, кіно та музики для дітей, підлітків та дорослих. Мережа магазинів заохочує цікавими бонусами, системою лояльності. Володарі карт мають велику кількість переваг - подарунки, знижки, нарахування ігрових бонусів за здійснення попередніх замовлень.

Не дивлячись на усі переваги системи "1С", існує певна кількість міфів, які змушують вагатися варто чи не варто впроваджувати цей програмний продукт. Розглянемо деякі з них:

Міф 1

Програма "1С: Підприємство" повністю російська, а тому заборонена до використання.

Заборонені були певні компанії, які мали представництва в Україні, а головний офіс у Росії. Крім того, при купівлі пакету "1С", клієнт отримує два блоки. Перший - це платформа, на якій програмісти пишуть програмне забезпечення виходячи з потреб замовника. Другий блок - конфігурації - найголовніша для нашого ринку річ - всі вони написані в Україні. Варто звернути увагу на те, що підтримка та супровід програмного продукту відбувається вітчизняними компаніями, всі кошти, витрачені на розвиток продуктів, залишаються у межах держави, нікуди не зникають, потрапляють до української економіки, сплачуються податки.

Міф 2

Перехід на програму потрібно здійснювати на початку року з 1 січня.

Оптимально буде здійснювати перехід на систему "1С" з 1 числа будь-якого місяця. Попередньо за 2-3 тижні необхідно провести підготовчі роботи, випробувати усі господарські операції, що відбуваються в обліку, та занести довідникові системи.

Міф 3

У базі легко догнати задній період.

Згідно з рекомендаціями фахівців, краще ніколи не доганяти заднім числом цілі місяці. Усі спроби догнати рік, пів року, здебільшого закінчуються невдало. Краще розпочати заново.

Міф 4

Для впровадження програми потрібен хороший програміст.

Іноді, набагато простіше та менш витратно детально проаналізувати можливості наявної конфігурації та підлаштувати їх під потреби замовника, ніж наново пере прописувати програмні коди. Сам програміст нічого не вирішує, він виконує поставлені завдання. Найчастіше, для успішного виконання нового проєкту, потрібно залучити не тільки самого програміста, а усю інфраструктуру, яка брала участь у реалізації попереднього успішного проєкту. Важливо, щоб майбутні користувачі якомога менше контактували з програмістом. Має бути одна людина, яка акумулює усі побажання, зробить аналіз доцільність того чи іншого функціоналу, і лише після цього складе технічні завдання програмісту.

Міф 5

Восьма версія тільки для великих підприємств, а невеликим компаніям достатньо 7-ї.

За часів сьомої версії фахівці та розробники гірше розбиралися у новітніх тенденціях обліку, оподаткування та ін. Набагато простіше перевести підприємство на 8-му удосконалену версію, ніж встановити на 7-му інноваційні доопрацювання. Перейти на восьму версію програми - це шанс відмовитись від чогось непотрібного, застарілого, переосмислити та зробити краще.

Міф 6

"1С" у хмарі - це ризик для безпеки інформації.

Одним з інноваційних напрямків компанії "1С" є надання можливості працювати віддалено у знайомій програмі з будь-якої точки світу у будь-який час доби. Програмне забезпечення розміщується у хмарі і, за наявності інтернет з'єднання, є доступним працівникам з персональних комп'ютерів, планшетів, ноутбуків чи навіть телефонів. При цьому гарантується абсолютна безпека даних, захист від їх втрати. Здійснюється управління ідентифікацією та контроль доступу.

Нині програмні продукти "1С" являють собою певний стандарт роботи бухгалтерського, управлінського та інших видів обліку.

У порівнянні з німецькою програмою для ведення обліку на підприємстві SAP та датською системою Microsoft Dynamics Axapta, "1С" є значно доступною за ціною, більш гнучка у конфігураціях, саме тому є найкращим вибором не тільки для великого, але й для малого та середнього бізнесу.

Comments 0

Leave a comment

Contact us

Share the details of your project or the tasks you want to assign to us. Our team will analyze it in detail, and together we will determine the next step.

Do you want to discuss a new project?

Name*
Email*
Phone number*
Service*
Briefly describe your project

Attach a file

Please add files with the extension:
.pdf, .docx, .odt, .ods, .ppt/x, .xls/x, .rtf, .txt

KB

By submitting an application, you agree with ours privacy policy.