• Blog
  • SEO та контент-маркетинг - єдине ціле

SEO та контент-маркетинг - єдине ціле

Сьогодні у світі маркетингу дуже часто можна почути про SEO та контент-маркетинг. Ми часто чуємо, як про ці дві речі говорять у різних контекстах, хоча насправді одне доповнює інше. У цій статті пояснимо взаємозв'язок між SEO та контент-маркетингом. Таким чином, ви зможете краще зрозуміти, як вони повинні працювати разом, щоб зробити маркетингову стратегію вашої компанії ефективнішою.

Що таке пошукова оптимізація – Search Engine Optimization (SEO)?

SEO – це те, що роблять компанії, коли вони хочуть покращити свій рейтинг у пошукових системах. Пошукові системи, такі як Google, мають алгоритми, які визначають найкращий результат на основі пошукового запиту користувача. Ці алгоритми постійно змінюються та постійно оновлюються, щоб враховувати більше факторів. Історично головними для покращення видимості були ключові слова та фрази, але тепер існує безліч факторів, які визначають «хорошу» стратегію SEO, а не лише використання ключових слів (хоча вони, як і раніше, є важливими). Деякі з них включають:

  • Безпечний веб-сайт
  • Висока швидкість сторінки
  • Досвід користувача на сайті/сторінці
  • Посилання
  • Якість інформації
  • тощо

Ефективна SEO-кампанія використовує безліч різних тактик для підйому пошукової сторінки, щоб веб-сайт та його контент стали доступнішими для більшої групи людей. Щоб просунутися вперед, компанії повинні не лише оптимізувати технічні аспекти свого веб-сайту відповідно до правил пошукових систем, а й заробити репутацію експерта з певного типу предмета. Ось тут і з'являється контент!

Що таке контент-маркетинг?

Контент-маркетинг відноситься до контенту, створюваного компанією для залучення та визначення потенційних клієнтів та перетворення їх на продаж. Контент також можна використовувати як стратегію утримання існуючих клієнтів.

Контент часто використовується у структурі «воронки», де різні види контенту використовуються у певних частинах процесу. Воронка - це термін, який використовується для позначення того, де покупець перебуває на шляху до бренду. Різні етапи воронки можуть відрізнятися у різних брендів. Зазвичай ідея воронки така:

Етап 1. Початок воронки

У покупця є проблема чи інтерес. Ще не усвідомлює, у чому є особлива потреба.

Етап 2: Середина воронки

Покупець знає, що він потребує, і активно розглядає різні варіанти на ринку (наприклад, вибір між агентством чи власним маркетингом, найкращі агентства у місті тощо).

Етап 3: Кінець воронки

Покупець знає, чого він хоче, тому тепер його просто потрібно переконати, чому певний бренд – найкращий для нього варіант (наприклад, блог, що висвітлює переваги роботи з брендом, веб-семінар про те, чому покупець повинен вибрати вашу компанію, тощо).

Ця воронка має призвести до «конверсії». Конверсія може виглядати як завантаження електронної книги, передплата на веб-семінар, заповнення форми «зв'яжіться з нами» або навіть покупка.

Якщо компанія хоче по-справжньому досягти успіху з контентом, її увага має бути зосереджена на виробництві матеріалів (відео, інформаційних статей, завантажуваних довідників тощо), які становлять цінність для ринку, на який вони намагаються вийти. Незалежно від галузі, контент завжди має бути:

  • Освітній
  • Цікавий
  • Розважальний
  • Гумористичний
  • Пояснювальний

Чому контент-маркетинг є важливим для SEO?

Ваш бізнес не може повною мірою пожинати плоди гарної маркетингової кампанії без ефективного використання як SEO, так і контент-маркетингу.

SEO та контент-маркетинг нерозривно пов'язані, і успіх одного залежить від іншого. Вам необхідно створювати оригінальний, свіжий контент, щоб бути рушійною силою ваших SEO-кампаній, але вам також необхідно розуміти, як працюють пошукові системи та як ви можете отримати максимальну віддачу від цієї маркетингової техніки.

Як тільки ви і ваша команда зробите це, ви можете переключити свою увагу на покращення процесів продаж, щоб просунути клієнта по воронці продаж.

Що стосується контенту, компанії повинні переконатися, що їх контент відповідає вимогам EAT - Expertise, Authoritativeness, Trustworthiness (Компетентність, авторитетність, надійність). EAT - це те, що потрібно компанії, щоб вважатися авторитетним лідером у своїй галузі.

Що таке EAT у SEO?

Компетентність

Унікальні думки та вклади у певній галузі. Контент має бути добре написаний та оформлений (заголовки, маркери тощо).

Авторитетність

Це означає визнання як експерта у певному предметі чи області.

Надійність

Люди звертаються до вашого бренду за найкращою порадою та досвідом, а інші хочуть представити вас у своєму власному контенті (зворотні посилання).

Як SEO та контент-маркетинг працюють разом?

Будь-яка успішна SEO-кампанія матиме якісний контент. Хоча і у SEO, і контент-маркетингу є частини, які працюють окремо, між ними багато спільного. У вас також має бути хороший SEO, щоб ваш контент помітили!

Контент насправді є єдиним активом, який допомагає вам з'являтися та ранжуватися у Google. Це означає, що вам потрібен портфель високоякісного контенту, щоб бути успішним, коли справа доходить до SEO, та отримувати більше органічного (безкоштовного) трафіку на ваш сайт.

З іншого боку, у вас не може бути 100% корисного та якісного контенту, не переконавшись, що він оптимізований для SEO. Ваша стратегія повинна визначатися даними Google Analytics та відкритими можливостями ключових слів.

Розробка стратегії контент-маркетингу SEO

Ось всі найважливіші кроки у побудові стратегії контент-маркетингу SEO вашої організації:

1. Цільові клієнти на всіх етапах шляху до покупки.

Подумайте про свого клієнта: хто він, чим займається, де живе і що шукатиме? Потім налаштуйте таргетинг та розробіть контент для різних «сегментів» клієнтів. Ви також повинні бути впевнені, що визначили, які типи контенту підходять для різних частин воронки (тобто верхнього або середнього рівня).

2. Проведіть дослідження ключових слів.

Після того, як ви визначили тип контенту, який ви хочете створити, проведіть невелике дослідження ключових слів. Такі інструменти, як Screaming Frog та SEMRush, дуже корисні. Ви навіть можете використовувати свій обліковий запис Google Реклами для реінжинірингу списку ключових слів на основі того, що вже наводить людей на ваш веб-сайт.

3. Напишіть відмінний контент.

Це так просто, але так правильно. Створюйте лаконічні, високоякісні матеріали, які допоможуть вашому читачеві вирішувати проблеми, написані в чистому, легкому для розуміння тексті. Пошукові системи можуть відрізняти хороший контент від поганого, тому мета має бути максимально автентичною.

Найкращий спосіб зробити це? Отримайте поточні результати на першій сторінці Google за ключовим словом, на яке ви націлюєтеся, та створюйте більш якісний та інформативний фрагмент контенту. Є причина, через яку вони ранжуються на сторінці №1. Вам не завжди потрібно винаходити велосипед, вам просто потрібно поділитися своїм унікальним поглядом на те, що вже існує.

4. Оптимізуйте свій контент для SEO.

Коли ви створили свій контент, саме час його оптимізувати! Переконайтеся, що заголовок вашого повідомлення та метаопис відповідають обмеженням кількості символів для пошуку, містять ключові слова і переконайтеся, що ваша стаття має структуру (наприклад, заголовки, марковані списки тощо). Якщо ваш бренд використовує WordPress (як і багато хто), Yoast – відмінний плагін для оптимізації. Крім того, спробуйте визначити можливості на своїй сторінці для "вибраних фрагментів", також званих короткими описами, які з'являються у верхній частині першої сторінки пошуку Google.

Ще одна річ, яку ви повинні обов'язково реалізувати, – це посилання, особливо для повідомлень у блогах. У вас має бути хороша кількість посилань на інший контент на вашому сайті, а також зовнішні посилання.

5. Створюйте посилання.

Коли ви будете готові зробити крок уперед у своїй стратегії контент-маркетингу SEO, ви можете спробувати різні стратегії зв'язків із громадськістю (PR), щоб спробувати розмістити свій контент на веб-сайтах з високим авторитетом. Для прикладу можна навести когось із вашої компанії, який має великі знання з певних питань, для розміщення на веб-сайті, подкасті або блозі відомого видання з великою кількістю підписників.

6. Просувайте у соціальних мережах (і де ще є можливість).

Нарешті, коли ви зробили та опублікували весь свій контент, зробіть його видимим! Публікуйте повідомлення у своїх соціальних мережах, використовуйте партнерські посилання, залучайте впливових людей, щоб вони писали про це, підключіть це до деяких оголошень Google. Зробіть все можливе, щоб отримати контент, над яким ви так старанно працювали, та почніть залучати потенційних клієнтів!

Comentarios 0

Dejar un comentario

Contactos

Comparte los detalles de tu proyecto o las tareas que nos quieres encomendar. Nuestro equipo los revisará cuidadosamente y juntos determinaremos el siguiente paso.

  • Correo electrónico correo info@creator-systems.com
  • NUESTRA OFICINA

    Velyka Vasilkivska Street

    м. Київ, Україна

¿Quieres discutir un nuevo proyecto?

Nombre*
Correo electrónico*
Número de teléfono*
Servicio*
Describe brevemente tu proyecto

Adjuntar archivo

Agregue archivos con la extensión:
.pdf, .docx, .odt, .ods, .ppt/x, .xls/x, .rtf, .txt

KB

Al enviar una solicitud, aceptas la nuestra política de privacidad.